VAISIAI: 20 PAČIŲ SVEIKIAUSIŲ BEI MAISTINGIAUSIŲ PASAULYJE

loading...


  Tikriausiai jau girdėjai apie akcija „PENKI PER DIENĄ“. Taip, 5 vaisiai ir daržovės per dieną. Ne 5 alaus bokalai, ne 5 cigaretės, o 5 VAISIAI IR DARŽOVĖS.

  Visgi, mano nuomone, 5 vienetai yra minimalus kiekis, todėl atmeskime daržoves ir pasilikime tik prie vaisių.

  Reguliarus vaisių vartojimas yra naudingas tavo sveikatai.

  Visgi, ne visi vaisiai yra vienodi – vieni maistingesni, kiti – ne tokie maistingi. Vieni yra ypač naudingi sveikatai, kiti – kur kas mažiau.

  Perskaitęs straipsnį sužinosi 20 sveikiausių bei maistingiausių vaisių pasaulyje.

  1. GREIPFRUTAI

  greipfrutai

  Greipfrutas – vienas sveikiausių citrusinių vaisių.

  Negana to, jog greipfrutuose gausu vitaminų ir mineralų, šie vaisiai taip pat gali padėti numesti svorio bei sumažinti jautrumą insulinui. Būtent nuo padidėjusio jautrumo insulinui kyla įvairios problemos, o dažniausia iš jų – 2 tipo diabetas.

  Internete galima rasti su greipfrutų nauda susijusių mokslinių tyrimų:

  • Tyrime dalyvavo 91 žmogus. Vieni valgė greipfrutą prieš valgį, tuo tarpu kiti – ne. Tyrimas parodė, jog greipfrutą valgiusieji žmonės numetė 1,3 kilogramo daugiau svorio.
  • To pačio tyrimo metu buvo prieita išvada, jog greipfrutą valgiusieji žmonės sugebėjo sumažinti insulino lygį bei atsparumą.

  Be to, reguliarus greipfrutų vartojimas gali sumažinti cholesterolio kiekį ir apsaugoti nuo akmenų susidarymo inkstuose (234).

  Įsiminkite: greipfrutai yra labai maistingi. Reguliarus šių vaisių vartojimas gali padėti sumažinti cholesterolio lygį, jautrumą insulinui bei akmenų susidarymą inkstuose. Greipfrutai, be to, yra naudingi svorio metimui.

  2. ANANASAI

  ananasai

  Ananasai yra SUPER ŽVAIGŽDĖS tarp tropinių vaisių.

  • Ananasuose gausu vitamino C ir mangano (5).
  • Be to, šiuose vaisiuose yra bromelaino – virškinimo enzimo, padedančio suvirškinti baltymus, bei turinčio uždegimą mažinančių savybių (6).

  Moksliniai tyrimai su gyvūnais įrodė, jog bromelainas gali apsaugoti nuo vėžio bei navikų vystymosi (78).

  Įsiminkite: ananasuose gausu vitamino C ir mangano. Be to, ananasai, dėl juose esančio bromelaino, gali sumažinti uždegiminius procesus bei vėžio riziką.

  3. AVOKADAI

  avokadai

  Mūsų tinklaraštyje gali paskaityti atskirą straipsnį apie avokadus.

  Be to, kai kuriems žmonėms sunku patikėti, jog avokadas yra VAISIUS, o ne daržovė.

  Dauguma vaisių savo sudėtyje turi daug angliavandenių, tuo tarpu avokaduose yra mažai angliavandenių ir daug gerųjų riebalų.

  Didžiąją dalį avokaduose esančių gerųjų riebalų sudaro oleino rūgštis, kuri priklauso omega 6 riebalų grupei ir gali sumažinti uždegiminius organizmo procesus bei pagerinti širdies sveikatą (910).

  Be to, neskaitant gerųjų riebalų, avokaduose taip pat gausu kalio, skaidulų ir magnio (11).

  Vienas avokadas turi 28 % rekomenduojamos paros normos kalio. Pakankamas kalio suvartojimas siejamas su žemesniu kraujo spaudimu bei mažesne insulto rizika (1112).

  Įsiminkite: avokaduose gausu kalio bei gerųjų riebalų, kurie gali pagerinti širdies sveikatą.

  4. MĖLYNĖS

  melynes

  Mėlynės yra labai maistingos – jose gausu skaidulų, vitamino C ir K bei mangano (13).

  Nemažiau svarbu tai, jog mėlynėse yra ypač daug antioksidantų. Mėlynės yra laikomos vienu daugiausiai antioksidantų turinčiu vaisiumi (14).

  Antioksidantai gali sumažinti širdies ligų, diabeto bei Alzheimerio riziką (15). Be to, mėlynės gali sustiprinti imuninę sistemą.

  Mokslinio tyrimo metu buvo prieita išvada, jog reguliarus mėlynių valgymas padeda padidinti nuo oksidacinio streso bei infekcijų apsaugančias ląsteles  (16).

  Be to, antioksidantai yra naudingi ir smegenims. Reguliariai mėlynes valgantys vyresnio amžiaus žmonės netgi gali pagerinti atmintį  (1718).

  Įsiminkite: mėlynėse gausu antioksidantų bei imunitetą stiprinančių ir nuo įvairių ligų apsaugančių maistinių medžiagų.

  5. OBUOLIAI

  obuoliai

  Obuoliai – labai lietuviški vaisiai, tačiau ne kiekvienas jų suvalgome pakankamai. O gaila..

  Nepaisant obuolių populiarumo, jie yra labai maistingi.

  Obuoliuose gausu (19):

  • Skaidulų
  • Vitamino C
  • Kalio
  • Vitamino K
  • B grupės vitaminų
  Sužinok daugiau:  Kreatinas – raktas į raumenų masę ir jėgą

  Remiantis moksliniais tyrimais, obuoliuose esantys antioksidantai gali pagerinti širdies sveikatą bei sumažinti 2 tipo diabeto, vėžio bei Alzheimerio riziką (20212223).

  Be to, obuoliuose gausu pektino – prebiotiko, pagerinančio virškinimą bei medžiagų apykaitos veiklą (2526).

  Įsiminkite: obuoliai yra labai maistingi. Juose esančios maistinės medžiagos, antioksidantai bei skaidulos gali pagerinti virškinimą bei sumažinti įvairių ligų riziką.  loading...

Facebook skaitovų komentarai: